Songshan Longling International Race – CHINA

Sjezdový závody v Číne? Jo, je to tak trošku jako závody na jiný planetě, ale pokud máte rádi dobrodružství tak jako já, taky byste naváhali ani minutu a hned byste letěli pro vízum na ambasádu.

 

Ani ne 10 dní dopředu se dozvídám o tom, že se tyhle závody jedou. Je to trošku vyhrocený…nutnost víz, který trvají vyřídit cca 5 dní, jednou mě vyhodili, protože zvací dopis nebyl v pořádku. Dobrodružství to bylo už před odletem, ale všechno se zvládlo a já sem mohl v klidu odcestovat.

 

Tyhle závody nejsou jen o výsledcích a extrémním se soustředění na výkon. Je to i o poznávání nových věcí, kultury a lidí. A to je přesně to co mě na závodění poslední dobou nejvíc baví. Možná i proto si vybírám závody, které se jedou na místech, kde moc lidí z našich končin nezávodí. Proto, abych zažil něco co jsem za svojí skoro 20-ti letou kariéru ještě nezažil a udržel si to proč vlastně závodím – protože mě to baví! Tak doufám, že ať už závodit nebo jen tak jezdit baví i vás.

 

Trip na druhej konec světa, speciálně do číny je vždy trošku tak nějak krok do neznáma. Vůbec netušíte co máte čekat. Ať už mluvím o trati, celkově o organizaci závodu až po lidi a celkovou organizaci celýho výletu. Číňani to mají prostě trošku jinak. Pro nezcestovalého člověka řekl bych možná můžou působit až mimozemským dojmem. Já jsem si tak trošku už zvykl a uzpůsobil se na to, že nikdy nic není tak jak se domluví a ono to prostě většinou nějak zafunguje.

 

Nakonec se mi podařilo vyhrát, takže jsem happy. Víc to tu rozepisovat nebudu, mrkněte se na video!

 

Mějte se a uvidíme se zase příště!

 

Publikováno v Nezařazené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *