VLOG #11 | JAK NA KLOUZAČCE! SUMATRA – LUBUKLINGGAU

V průběhu CharvatBros BIKECAMPU mi dochází last-minute nabídka od teamu v Indonésii, který jsem v zimě trénoval. Zúčastnit se mezinárodního mistrovství Indonésie na Sumatře. Moje prsty rozhodně nejsou v kondici, ve které bych byl schopen závodit, ale říkám si, že mám ještě týden… Mám rád výzvy a tuhle samozřejmě přijímám!

V neděli večer balíme v Bikeparku Malino Brdo všechny věci, ve tři ráno jsme v Praze. Ráno všechno vykládáme, pereme, servisujeme kolo a rovnou ho skládáme do krabice. Ve 12:00 už totiž musím být na letišti.

Jetlag, který si přivážím ani nekomentuju… není lehký se bez aklimatizace pustit následující den rovnou do tréninku, ale to je život. Trať mě docela překvapuje, 4 minuty vostrýho terénu plnýho skal a techniky. Samozřejmě nechybí pár míst slušnýho šlapání, ale hlavně jílovitá hlína, která je snad všude v Indonésii (viz vlog Jawa). V seeding runu si jedu tu svojí, mělo to docela flow. Vítězím. Mám radost. Vím, že jsem nechal ještě něco v nádrži na neděli.

Bohužel v noci na neděli prší, navíc pak prší ještě těsně před startem závodu Elitní kategorie. Vjíždim do trati extrémně opatrně a v hlavně s tím, že to bude opravdu hodně klouzat…jsem stejně překvapenej. Klouže to totiž asi tak 100× víc, než jsem čekal v nejhoršim scénáři! Podařilo se mi jít během pěti minut 5× na zem – což je asi můj rekord za celou kariéru. Klobouk dolu lokálům, protože tohle opravdu nešlo. Celkově samozřejmě super zážitek, mrkněte na video, kde jsem se vám snažil přiblížit i místní atmosféru. Sumatra je nádherný ostrov plný hodných a upřímných lidí, kteří prostě žijou s radostí. To je jedna z věcí, kterou na Indonésii obdivuju.

 

Teď už jsem zpět doma a připravuju pro vás další dobrodružství!

Publikováno v Nezařazené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *